Duben 2012

Nebaví mě to,není čas a další důvody proč postavuju

16. dubna 2012 v 16:13 | Maky a Bety |  Deníček
Ahojda.
Chci se vám omlouvit,že tedka tu vůbec nejsem .Ale nějak nemám na to ani čas a ani chuť .Když už jsem na počítači,tak si s někým píšu nebo zas dělám něco do školy.Mám toho strašně moc .Každej tedka chce psát nějaký testy,tak se musím učit.Nevím ani co mám psát.Nějak mě to zas nebaví.Ale to snad přejde.

Prosím aby jste mě nemazali ! Vrátím se a kdyby ne ,ozvala bych se .!

Pozastavuju na dobu neurčitou ..

Dogfrisbee

8. dubna 2012 v 15:48 | Maky a Bety

Co je to dogfrisbee?

Dogfrisbee je zábavný sport i sportovní zábava.
Zjednodušeně řečeno se jedná o házení disku psovi. Ten by ho měl ještě před dopadem na zem chytit a přinést zpátky. Házet se dá jen tak na zahradě nebo při procházce na louce či v parku. Nepotřebujete nic jiného než disk. V dogfrisbee se ale pořádají i závody. Je to týmový sport, přičemž tým tvoří člověk a jeho pes. Hraje se již více než 30 let. Za tu dobu překročil hranice své rodné země USA a rozšířil se takřka do celého světa. Svoje příznivce našel i u nás.
Sledování pohybujícího se předmětu, jeho honění, "ulovení" a případně aportování jsou jedny ze základních a přirozených psích instinktů. Právě při dogfrisbee je pes může opravdu dobře využít. Záleží na nás, jestli dokážeme psa správně nasměrovat a jeho vlohy rozvíjet v jeho i svůj prospěch.
Základem je hra. Psi a lidé v živočišné říši patří k těm, kteří jsou hraví po celý život.
Na tomto principu je založen nácvik celého dogfrisbee. Prostřednictvím hry se pes v dogfrisbee učí veškerým kouskům. Díky hře (nebo spíš díky tomu, že v takovém případě hra končí) se odnaučuje i nešvarům. Základním principem je dobrovolnost, kdy se pes na disk těší a dogfrisbee s námi hraje proto, že ho to baví.
Jaký disk je vhodný?
Na trhu je dnes k dostání mnoho nejrůznějších disků.
Pokud nemíříte na závody, je v podstatě jedno, jaký disk svému psovi hodíte. Důležité je pouze to, aby byl pro psa bezpečný. Nezapomeňte, že pes ho v ideálním případě chytá roztočený v letu a nesmí si při tom poranit tlamu ani zuby. Disk by se neměl v žádném případě lámat na ostré kousky. Neměl by mít ostré nebo hrbolaté hrany, otvory ani nic podobného, co by psa mohlo při chytání poranit.
Vhodný disk poznáte tak, že ho můžete přehnout v půli, aniž by se zlomil, a nepraskne, ani když na něj dupnete.
V knize Dogfrisbee od A do Z autorek Yvony Andrové, Veroniky Urbáškové najdete popis a vhodnost použití gumových a látkových disků, speciálních disků pro dogfrisbee, pro malé psy a soutěžních disků.
V knížce se mimo jiné dozvíte:
- který disk je vhodný pro vašeho psa
- jak hodit disk, aby správně letěl
- jak naučit psa přinášet disky
- co dělat, aby pes chytal disky ze vzduchu
- v jakých disciplínách se dá závodit
- jak psa naučit freestylové cviky a triky
zdroj : www.muj-pes.cz
Láska ke psům

5. dubna 2012 v 16:36 | Maky a Bety


V České republice má nějaké domácí zvíře nadpoloviční většina lidí. Podle průzkumů Češi chovají milion psů a stejný počet koček.

Nejčastějším zvířecím společníkem je pes, kterého si pořizují především lidé nad pětačtyřicet let. Psychologové to vysvětlují tím, že lidé v tomto věku své děti už většinou vychovali a chtějí se dál o někoho starat. Stejně silnou "psí skupinu" tvoří i lidé mezi osmnácti a čtyřiadvaceti lety. Pro ty je pes naopak pomocníkem při navazování kontaktů s lidmi a někdy i partnerem v osamění.
Lidé si kupují zvířata z nejrůznějších důvodů, chovají je například i ze zvyku, protože je měli už prarodiče i rodiče a život s nimi se jim líbí. Lidé z měst si psa pořizují většinou jako společníka a přítele, který s nimi sdílí domácnost, zatímco vesničané si ho přímo do domu pouštějí jen málokdy. Mají ho především jako hlídače majetku. Samozřejmě ale i na vesnici najdeme spoustu zapálených pejskařů, kteří se svými mazlíčky sdílí i postel :-)

Věděli jste, že…
…se lidem při hře s jejich mazlíčkem vylévá do těla stejné množství oxytocinu - hormonu lásky a sociálního připoutání - jako rodičům při péči o dítě? Oxytocin se vyskytuj u všech savců a je významným regulátorem sociálního chování, kde rozpouští úzkost, dovoluje zapomínat na zradu nebo zklamání z předchozích špatných zkušeností a snižuje hladinu stresu. Podle některých studií jsou lidé vlastnící zvíře navíc zdravější a častěji se usmívají než lidé, kteří psa nemají.

Láska ke psovi se může projevovat různě:
Průzkumy ukazují, že 70% pejskařů cítí potřebu podepisovat své psy na pohlednice s blahopřáním.
Je pravděpodobné, že stejné procento (možná i vyšší) milovníků psů zařazuje fotky svých psů mezi rodinné portréty.
Přes 80% majitelů psů myslí na své mazlíčky natolik, že jim ke zvláštním příležitostem - jako jsou třeba narozeniny - kupují dárky.
Někteří milovníci psů dokonce nechávají svým psům vzkazy na telefonním záznamníku, aby během jejich nepřítomnosti mohli slyšet alespoň jejich hlas.
Někteří majitelé psů dokonce uvádějí své psy v závěti jako jediné dědice. Například v USA bylo uvedeno více než milion psů coby hlavní dědicové. Jistá hraběnka zanechala svému psovi majetek ve výši 106 milionů dolarů.
Průzkumy vědců z Kansas State University ukázaly, že více než polovina majitelů psů se svými mazlíčky sdílí postel a nechá se olizovat na tvář, a že téměř polovina majitelů psů se dělí se svým čtyřnohým kamarádem i o jídlo.Pes *♥

5. dubna 2012 v 16:27 | Maky a Bety
Je nádhernej ♥ ..takovej ťuťu :P


*Bet* doma

1. dubna 2012 v 12:15 | Maky a Bety
Ahojda.Venku v poslední době bylo hnusně a řeknu vám,že mě to ani nevadí,když jsem nemocná.Tedka už tam svítí sluníčko,ale stejnak je zima :/.Není nad léto ! :P
Betynka ví,že když je venku hnusně,že může být doma,takže si zas lebedila na pohovce viz fotky ↓