Srpen 2010

Německý ovčák info o něm

31. srpna 2010 v 10:33 | Maky a Bety

Německý ovčák

(Vlčák, Deutscher Schaferhund, German Shepherd Dog)

  

Povaha plemene

Německý ovčák je velice inteligentní a učenlivý pes. Je také velice odvážný a sebevědomý. Je to skvělý hlídač a ochránce. Hlídač je německý ovčák hlavně proto, protože hlasitě a rád štěká. Což může být i jeho nevýhoda. Má vlohy pro jakýkoli výcvik. Může sloužit jako záchranář. Německý ovčák je velmi oddaný a věrný pes,  je proto také vhodný jako opora pro slepce. Známá je také jeho vytrvalost. Tito psi rádi pracují pro svého pána a stále vyžadují nějakou činnost. Je to pes vhodný i do rodiny. Jestliže je německý ovčák dobře vychován, vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Ovšem k neznámým návštěvníkům je nedůvěřivý. Od přírody je tento pes vázán na své teritorium, takže nemá tendenci utíkat.

Popis německého ovčáka

Německý ovčák je silný a statný pes. Je to pes střední velikosti. Psi jsou znatelně mohutnější než feny. Jeho hlava by měla odpovídat velikosti jeho těla. Nos by měl být celý černý, čenich silný. Oči má ve tvaru mandle a mají tmavou barvu. Uši má vzpřímené, sbíhající se do špičky. Hřbet má německý ovčák pevný a svalnatý. Ocas má dlouhý, silný a značně osrstěný. Srst ovčáka je dvouvrstvá a vyskytuje se ve variantách: s krátkou tvrdou srstí, s dlouhou tvrdou srstí a dlouhosrstý. Srst může být černá, šedá či rezavá jednobarevná nebo černá s šedými či žlutými odznaky, ale i šedá se žlutými odznaky. 
Velikost feny v kohoutku se pohybuje v rozmezí 56 - 61 cm a u psů 61 - 66 cm. Váha u feny je v rozmezí 22 - 30 kg a u psů je to 30 - 40 kg. Dožívají se věku 12 - 13 let.

Klasifikace FCI

Plemeno: FCI I. - Ovčáci a honáčtí psi. Sekce 1 - Ovčáci s pracovní zkouškou. Číslo standardu: FCI č. 166 z 30. 8.1991 (Německo). Oficiální zkratka v ČR: DS.

Základní péče o psa

Srst německého ovčáka nevyžaduje přílišnou péči. Srst by se měla kartáčovat. Velice důležité je udržovat čistotu uší. Tento pes stále vyžaduje pohyb, který mu musíme v dostatečné míře poskytnout. Ideální pro jeho kondici jsou dlouhé procházky nebo nějaké zaměstnání, kde se bude realizovat jeho chuť do práce. Při moc rychlém vývinu se stává, že se jim pomalu tvrdnou kosti a může vzniknout křivice. Německý ovčák se proto musí vhodně krmit a nesmí se přetěžovat.
Jak už bylo zmíněno, německý ovčák je velice učenlivý pes a dá se dobře vycvičit. Nicméně výcvik musí být důsledný již od raného věku. Je potřeba mu věnovat opravdu dostatek času. Hodně pracujte se svým hlasem. V období sedmého až čtrnáctého týdne života probíhá u štěněte důležitá fáze vývoje, ve které je velmi citlivý na okolní prostředí. V této fázi bychom ho měli naučit, aby neměl strach z cizích lidí a zvířat, což se poté kladně odrazí v jeho budoucích letech. Německý ovčák je znám svou schopností plně poslouchat svého pána. Má vlohy se plně podřídit rozkazům a povelům, ale k těmto dovednostem ho musíme postupně dovést cestou učení, nikoli bitím. Při užití násilí se pes stane bázlivým až nebezpečným svému okolí.

Historie plemene německý ovčák

Toto plemeno se vyvinulo na přelomu 19. a 20. století z německých selských psů. Název napovídá, že jeho hlavním úkolem bylo hlídání stád ovcí a dobytka. Z důvodu přísného výběru se hlavními vlastnostmi těchto psů staly pracovitost, poslušnost a odvaha. Také byl používán za I. světové války v německé armádě. Posléze byl německý ovčák dovezen také do USA a Velké Británie. V mnoha zemích se dnes chová jako všestranný pes.

Camp Rock 2 - Wouldn't Change A Thing

31. srpna 2010 v 10:25 | Maky a Bety


Klepu se tu zimou =/

31. srpna 2010 v 10:14 | Maky a Bety |  Deníček

Ahojky tak název mluví za vše =/.Je to hrozný zima tam je jak kdyby byl podzim =/.Zejtra zase do školy =/ vůbec se mi tam nechce =/.Už sem si zatopila v krbu protože mi byla hrozná zima.Tohle je už 51 článek =).Tak já vám tu ještě něco přidám ;) =)

♥♥♥


31.8.

31. srpna 2010 v 0:21 | Maky a Bety

Nesnáším tohle datum =/.Všichni dobře vědí proč končí totiž prázdiny a my jdeme zase do blbý školy =/.Vůbec se mi tam nechce =( =/.Ale tak co mám dělat.Před měsícem sem měla narozky =).

s růží

60 lidí =)

30. srpna 2010 v 23:35 | Maky a Bety

Navstevnost za minuly tyden (16.8. 2010 - 22.8. 2010) je:
Pondeli: 4
Utery: 12
Streda: 9
Ctvrtek: 15
Patek: 6
Sobota: 6
Nedele: 8

Celkem: 60

Děkuju to už je hned lepší ;) =)


Návštěvnost

30. srpna 2010 v 23:34 | Maky a Bety

Navstevnost za minuly tyden (23.8. 2010 - 29.8. 2010) je:
Pondeli: 3
Utery: 2
Streda: 12
Ctvrtek: 3
Patek: 4
Sobota: 14
Nedele: 7

Celkem: 45

Pořád málo ae i tak děkuju


46 článek

30. srpna 2010 v 23:32 | Maky a Bety

Wow =) tak ted píšu 46 článek koukej že je to asi nejvíc článků za půl roku....No v září jich asi tolik nebude no pokusím se ae nevím no... =(


Červenec:21

Červen:19

Květen:21

Duben:18

Březen:21

Únor:38


Řetězák 0.01

30. srpna 2010 v 23:29 | Maky a Bety

Jméno:Markéta

Přezdívka:Madet,Maky

Oči:Modré

Vlasy:blondatohnědé

Postava: no každej mi říká že sem hubená ae já si myslím že sem tlustá :/

Styl:svůj vlastní

Motto: těch je

Povaha:normální holka co se vždycky špatně zamiluje =(.A bohužél sem hodně najivní ...

Co mám ráda?Nejvíc mám ráda svoje kamarády ♥ ty mně tu ted nejvíc držej


Another Now - Kate Alexa

30. srpna 2010 v 23:22 | Maky a Bety

Liverpool FC - West Bromwich Albion 1:0

30. srpna 2010 v 11:11 | Maky a Bety

Ahojky prominte že vám to sem píšu ae já tohle prostě napsat musela.Ve fotbale fandím Liverpoolu a mým nejoblíbenějším hráčem je Fernando Torres (na blogu sem dávala fotky).Torres se asiv dubnu nebo v květnu zranil .A tak nemohl hrát časem začínal hrát ae nebylo to ono nehrál jako hrál dřív.A ted?Ted už konečně hraje jako dřív včera dal gol .Sem za to moc ráda protože už bude hrát jako dřív =)♥

Na Anfield Road nebyl k vidění nijak zvlášť pohledný fotbal, Liverpool svým výkonem příliš nepřesvědčil, ale nakonec West Bromwich přeci jen porazil. Jediný gól zápasu si připsal kdo jiný než Fernando Torres.

V prvním poločase toho příliš ke komentování není. Proto se přeneseme až do samého závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky, v níž se ocitl v šanci hostující Morrison. Jeho povedené rána z 25 metrů vystrašila gólmana Reinu, ale nakonec zamířila těsně vedle tyče.

Až ve druhém poločase poprvé zahrozili Reds. V 62. minutě zahrávali rohový kop. Míč se dostal ke Škrtelovi, jenž vyslal na branku dobrý volej. Střela slovenského obránce však o centimetry minula spojnici břevna s tyčí. O tři minuty měli domácí fanoušky konečně důvod k radosti. Kuyt utekl po levé straně, připravil míč na hranici vápna pro Torrese a španělský ostrostřelec parádní ranou otevřel skóre. Za dalších pět minut málem přidal i druhý gól. Kuyt našel Gerrarda, jenž přesným pasem předal míč na vzdálenější tyč Torresovi, ale toho tentokrát skvěle vychytal Carson.

V 84. minutě měl Liverpool zahrávat penaltu. Torresovu střelu totiž rukou zablokoval Jara, jenže hlavní sudí to nezaregistroval a odpískal pouze rohový kop. Torres tomu nemohl uvěřit, ale penalty nedosáhl. Španělský forvard byl i u posledního vzrušení zápasu, záložník Morrison k němu totiž přispěchal pozdě a seslal ho k zemi. Rozhodčí neměl slitování a okamžitě ukázal červenou kartu. Zas tak hrozné to ale nebylo. Nicméně co je nejdůležitější, že si Liverpool připsal důležité tři body.

A tady už máte gol který on dal =) ;)


Nudím se

29. srpna 2010 v 23:14 | Maky a Bety

Spát se mi ještě nechce =/ a tak sem na notasu a nudím se.Nemám co dělat.Včera sem usla ve 4 hodiny ráno a spala jen 4 hodiny fakt dobrý =/ =(.Na dlouhé povídání proč sem spala tak málo.Zachvilku škola achjo =( =/.Asi tu něco přidám =) ;)

s nejlepší kamarádkou♥

Robbie Williams - Angels

29. srpna 2010 v 23:08 | Maky a Bety

Eminem - Love The Way You Lie ft. Rihanna

28. srpna 2010 v 22:49 | Maky a Bety

Adam Lambert What Do You Want From Me

28. srpna 2010 v 22:46 | Maky a Bety

Just me =)

28. srpna 2010 v 22:14 | Maky a Bety
s růží
úsměv
s nejlepší kamarádkou♥

Nudím se =/ =(

28. srpna 2010 v 21:49 | Maky a Bety

To je hrozný nudím se tak vám toho sem asi přidám pokud se mi bude chtít nemám moc dobrou náladu =/ =( vůbec nespím =( a bolí mně hlava jak něco =( ale prostě neusnu tak vám sem něco dám pokusím se ;)

729

Oběhnout SB =)

28. srpna 2010 v 14:32 | Maky a Bety

Nadpis mluví za vše dlouho sem neobbíhala tak je dneska oběhnu ;) jdu na to a pak vám ještě něco přidám ;) =)


Miluju ho♥♥♥

Royal Gigolos - California Dreamin

28. srpna 2010 v 14:31 | Maky a Bety

Prší a je hnusně =(

28. srpna 2010 v 14:28 | Maky a Bety |  Deníček

Ahojky u nás pořád prší =(.Tak sem doma na notebooku a píšu vám tento článek včera večér sem stěhovala pokoj =D  tak ho mám už přestěhovanej a uklizenej ;).Venku vůbec nejsem je tam děsná zima =(.Jenom 3 dny a jdem do školy achjo =(.Už sem si vytáhla sešity ae vůbec se mi na to učení nechce dívat..Ale musím =(.Stejnak nemám nic na práci bud sem na fb nebo na icq a nebo na blogu ;).A nebo sleduju na netu seriál přátelé ;)...Nějak rychle ty prázdiny utekly ;(...ještě dneska něco přidám ;)


Justin Bieber never let you go

27. srpna 2010 v 16:56 | Maky a Bety


Roxette - Listen To Your Heart

25. srpna 2010 v 20:18 | Maky a Bety
Mám na tuhle píšničku vzpomínky :(♥


Poviné prvky

25. srpna 2010 v 15:39 | Maky a Bety

Povinné prvky


Otočka psa

Pes se otáčí kolem své osy na levou, nebo pravou stranu. Pohybuje se přitom v blízkosti psovoda, nebo provádí tento prvek v libovolné vzdálenosti od něj.
Nácvik:
Do ruky uchopíme hračku nebo pamlsek a stoupneme si čelem k psovi. Ukážeme mu předmět v ruce a pohybem paže obkroužíme kolem psa oblouk. Ruku držíme co nejníže u země a co nejblíže u čumáku psa. Pokud je ruka příliš vysoko, pes otáčí pouze hlavu a ne celé tělo. Zároveň s pohybem ruky opakujeme slovní povel pro daný cvik.


Obíhání
Pes obíhá okolo psovoda nebo rekvizity.
Možnosti provedení cviku:
- psovod se otáčí a pes jej stejným směrem obíhá
- psovod se otáčí na místě jedním směrem a pes jej obíhá v protisměru
- psovod se nepohybuje a pes jej sámostatně obíhá
- pes obíhá okolo rekvizity
- pes obíhá pouze kolem určité části těla psovoda
Nácvik :
Stoupneme si vedle psa a otáčíme se pomalu kolem své osy. Hračku, nebo pamlsek držíme v ruce a psovi ji nabízíme. Pokud projeví zájem, lákáme ho se slovy okolo, kolem apod. k pohybu vedle nás. Pokud pes již ochotně následuje naši pomůcku, přestaneme se otáčet a jen si ji přendáváme z ruky do ruky. Přitom opakujeme povel.


Couvání psa
Pes couvá minimálně
3 metry určitým směrem.
Možnosti:
- vedle psovoda
- před psovodem
- směrem k psovodovi
- okolo psovoda nebo rekvizity v kruzích
Nácvik :
Stoupneme si proti psovi a s povelem "couvej" vykročíme velmi pomalu proti němu. Pokud pes začne vybočovat, ihned se zastavíme a srovnáme ho. Při nácviku nám také mohou pomoci hůlky, které představují naše prodloužené ruce. Jimi se můžeme při vybočování jemně dotknout boku psa. Nácvik couvání psa směrem k psovodovi:
rozkročíme se nad stojícím psem a v předklonu mu dáme před čumák hračku nebo pamlsek. S povelem zatlačíme psa dozadu a zároveň s ním také couvneme. Dbáme na to, aby pes stále zůstával mezi našima nohama. Po čase již stačí si psa správně nasměrovat a dát povel.


Chůze u nohy
Pes se pohybuje plynule min. 3 metry v těsné blízkosti levé a pravé nohy psovoda.
Chůze bokem
Psovod a pes provádí společně úkroky na levou, nebo pravou stranu. Pes kříží přední nohy přes sebe a totéž dělají i zadní nohy. U krátkonohých plemen překřížení nohou není fyzicky možné. Tam porotě postačí zřetelný směr těla psa. Důležité je, aby jeho zadní část nezaostávala za přední. Psovod se pohybuje vedle psa, čelem nebo zády k němu.
Pozor ! Chůze bokem není povinná, pokud pes předvede bezchybnou chůzi u levé i pravé nohy psovoda.Moc smutné video o zneužívání zvířat na výrobě kosmetiky

25. srpna 2010 v 15:35 | Maky a Bety


Dres =)♥

25. srpna 2010 v 15:24 | Maky a Bety
Ten dres chci =)♥

dres♥

B.o.b

25. srpna 2010 v 15:22 | Maky a Bety

Fernando Torres fotky

25. srpna 2010 v 14:56 | Maky a Bety
Nejoblíbenější hráč♥

Ft*♥
..
Miluju ho♥♥♥
♥L*♥
On♥

Za srpen bude nejvíc článků od března

25. srpna 2010 v 14:52 | Maky a Bety

Za srpen bude nejvíc článků od března

Březen:21

Duben:18

Květen:21

Červen:19

Červenec:21